Jak jsme začínali

4. 1. 2010

Historie klubu začíná asi v roce 2002, kdy jsme se začali scházet v sobotu  kolem půlnoci na zimním stadionu v Rokycanech k ,,teplákovým zápasům" s klasickým rozhazováním hokejek pro určení soupeřů. První zlom začal v roce 2004, kdy jsme se přestěhovali na zimní stadion v Plzni na hlavní halu (dnes ČEZ Arénu) a tam se začali vybavovat různými částmi výstroje, když jsme samozřejmě začali chrániči holení a rukavicemi a postupně jsme se tak propracovali ke kompletním hráčským výstrojím. Hlavním organizátorem byl Rosťa Monsberger, pod jehož jménem jsme byly donedávna vedeni v časovém rozpise ČEZ Arény. Občas se pak povedlo sehnat i brankáře, nebo brankářské výstroje a scházet jsme se začali již každý týden od září do ukončení sezóny.

Od roku 2008 jsme přestali s rozhazováním hokejek, protože se sestavy víceméně ustálili a začali jsme hrát jako bílí proti modrým (resp. barevným).

Další zlom nastal v listopadu 2009, kdy jsme byli pozváni účastníkem Šumavské ligy amatérského hokeje (Š.L.A.H.), týmem HC TANGO, k jeho vánočnímu turnaji. Z obou skupin, bílých i barevných, jsme vytvořili třináctičlenný výběr těch, kteří si udělali čas a měli odvahu prohrát, a 26.12.2009 jsme vyrazili do Klatov. Ještě bez názvu klubu, pod označením Plzeň, jsme sice prohráli oba odehrané zápasy, ale dostali jsme chuť do další práce. Bohužel, narozdíl od ostatních zúčastněných týmu, jsme podcenili možné posily z řad registrovaných hráčů a tak nám posila v podobě druholigového Jakuba Dorňáka v 1. zápase moc nepomohla. Přesto jsme u ostatních mančaftů dosáhli uznání za předvedený výkon při plně amatérskému přístupu k turnaji.